Subkultūrų forumas 2006.09.30.

Kultūros ir mokslo forumas  (VDU, 2006.09.30.) buvo organizuojamas kaip bandymas sukurti eksperimentinę aplinką drauge su subkultūros bendruomenių nariais, siekiant palengvinti bendravimą tarp skirtingas vertybes ir religinius įsitikinimus  išpažįstančių subkultūros grupių, akademinės bendruomenės ir plačiosios visuomenės. Renginio metu subkultūros grupių nariai (tokių kaip Lietuvos žaliųjų judėjimas; Visariono, Anastasijos judėjimai; Tarptautinė Krišnos Sąmonės bendrija;  abstinentų;  pankų; skinhedų;  baikerių) drauge su mokslininkais turėjo galimybę pristatyti savo pasaulėžiūrą, vertybes, įsitikinimus ir gyvenimo būdą. Grupės nariai pristatė bendruomenes ir jų požiūrius atspindinčius trumpametražius filmus ir nuotraukas, dalinosi savo patirtimi, atsakė į daugybę klausimų pateiktų auditorijos, aptarė esamas įtampas bei jautrius klausimus. Tarptautinės Krišnos sąmonės asociacijos atstovė atliko klasikinų Indijos šokį ir paaiškino simbolines šokio judesių prasmes. Šis egzotiškas performansas gražiai  papildė renginį. Vakare kultūrinės grupės susirinko Vytauto Didžiojo universiteto kieme, kur Tadas Šimkus ( Kauno dailės instituto studentas) pristatė instaliaciją  „Srautas“,  o MAK grupės nariai  sukūrė  sieninė grafiti. Tuo pačiu metu dalyviai galėjo mėgautis didžėjų MG Beatbox muzika ir  breiko varžybomis. Visų nusivylimui  hip-hop subkultūros atstovas  Kimo Arbas negalėjo atvykti š renginį, nes jis buvo sumuštas keletą dienų prieš renginį ir turėjo likti ligoninėje. Šis nelaimingas atsitikimas buvo  įrodymas, kad mūsų visuomenė vis dar trūksta tolerancijos tarp egzotinės  išvaizdos ir skirtingų požiūrių  subkultūrų. Savo optimistiškame  laiške akademinės kultūros forumo dalyviams Kimo Arbas rašė: „Menas nugalės smurtą“. (2006 m. tekstas; http://sal.vdu.lt)

Nuotraukų autorius Gintaras Jaronis.