Fotografijų paroda

Mažosios visuomenės grupės. Vertybės, tradicijos, simboliai

Fotografijų autorius Gintaras Jaronis

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centro veiklos pagrindinė kryptis – mažųjų visuomenės grupių formavimosi procesų, jų įtakos asmens tapatybei ir visuomenės kaitai tyrinėjimai. Parodos autorius Gintaras Jaronis nuo 2006 m. dalyvauja tyrimų ir sklaidos veiklose, pristatydamas vizualines grupių tapatybės išraiškas. Dalyvaujant centro rengtuose akademiniuose – kultūriniuose forumuose, konferencijose, taip pat – grupių festivaliuose, koncertuose, Kasdienėse veiklose sukauptas nemažas nuotraukų ir filmuotos medžiagos archyvas.

Autoriaus tikslas – įamžinti įdomius, išskirtinius, reikšmingus kultūros bei socialinio gyvenimo įvykius ir pateikti juos patraukliai, priartinant prie vaizduojamojo meno kūrinio sampratos. Kruopšti nuotraukų atranka, tobulos kompozicijos paieškos, simbolių, asociacijų kalba – būtina sąlyga kūryboje.

Parodoje eksponuojami senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ apeigų ir švenčių vaizdai, Tibeto budistų Avalokitešvaros mandalos kūrimo ceremonijos akimirkos. Kelis šiuolaikinės muzikos stilius atstovauja festivaliuose „Gatvės muzikos diena“, „Tundra“ ir “Velnio akmuo” užfiksuoti kadrai.

Parodoje taip pat eksponuojami legendinių muzikantų, savo kūrybinį kelią siejusių su sovietmečio jaunimo alternatyvia kultūra, – Vilijaus Važnevičiaus, Aleksandro Jegorovo –Džyzos, Vydmanto Juronio – portretai, bei keli reportažiniai kadrai iš meninio filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas, oper. Rytis Kurkutis, 2015 m.) filmavimo aikštelės.

Paroda veikia Vytauto Didžiojo universiteto studijų ir mokslo centre. Adresas: V.Putvinskio g. 23, Kaunas.
Parodą surengė VDU Humanitarinių mokslų fakultetas, Kultūros tyrimų centras.

Žiūrėti Facebook’e –>>