Kviečiame bendradarbiauti

Norite sužinoti apie skaitmeninę humanitariką, taikomus įrankius, tyrimų metodus? O gal jau kompiuterinius įrankius taikote etnologijos, antropologijos, istorijos, sociologijos, menų ir kituose  tyrimuose ir norite pasidalinti savo patirtimi su kolegomis? Kviečiame prisijungti prie Skaitmeninės humanitarikos laboratorijos veiklų.

Savo kontaktus siųskite el.  paštu ausra.kairaityte-uzupe_@_vdu.lt
Arba susisiekite

Kviečiame į Skaitmeninės humanitarikos laboratorijos vasaros seminarą

Kviečiame į Skaitmeninės humanitarikos laboratorijos vasaros seminarą, skirtą humanitarinių ir socialinių mokslų studentams, doktorantams, dėstytojams ir mokslo darbuotojams!

Seminaras vyks š.m. birželio 26 d. (trečiadienį) 10.00 – 12.00 val. VDU Daugiafunkciame mokslo ir studijų centre, V. Putvinskio g. 23, 313 aud.

Vasaros pradžia yra geras laikas pabėgti nuo rutinos ir pasinerti į naujus iššūkius. Jeigu domitės kompiuterinių technologijų taikymu socialiniuose ir humanitariniuose tyrimuose, norite pasimokyti išmaniau susirinkti sau įdomius duomenis ir juos analizuoti, o rezultatus pritaikyti studijose ir moksliniame darbe, nepraleiskite progos užsukti į šį seminarą.

Seminaro klausimai:
– Pitono programavimo kalba mano kompiuteryje – kodėl verta ir nuo ko pradėti?
– Skaitmeninės humanitarikos laboratorijos darbo aplinka – išmokime naudotis ir kurkime patys http://ktc.vdu.lt/skaitmenine-humanitarika

Seminare dalyvaus prof. J. Rimas Vaišnys (Jeilio universitetas), VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centro ir Kompiuterinės lingvistikos centro mokslo darbuotojai bei Informatikai.

Papildoma informacija:
– Seminaro dalyviams naudinga turėti savo nešiojamą kompiuterį su Wi-Fi.
– Po seminaro bus galima pabendrauti rūpimais klausimais su humanitarais ir informatikais, užsiimančiais skaitmeninės humanitarikos veiklomis.

Užsiregistruokite į seminarą, kad galėtume Jums atsiųsti daugiau informacijos:

VDU įkurta skaitmeninės humanitarikos laboratorija

VDU Daugiafunkcinio mokslo ir studijų centre, Leonido Donskio bibliotekoje pradėjo veiklą Skaitmeninės humanitarikos laboratorija, kuri papildė universiteto mokslo židinių, užsiimančių kompiuterinių technologijų taikymu tyrimuose, gretas. Laboratorijos tikslas, -sudominti socialinių ir humanitarinių mokslų studentus ir dėstytojus galimybe tyrinėti juos dominančius reiškinius pasitelkiant kompiuterinius duomenų gavybos, analizės ir vizualizavimo įrankius. Studentai ir dėstytojai galės praktiškai išbandyti įrankius specialiai tam skirtuose kompiuteriuose, kurių turinį prižiūri ir atnaujina Skaitmeninės humanitarikos bendruomenės nariai, o svarbiausia – galės mokytis bendradarbiauti peržengiant disciplinų ribas.

Nuoroda į interneto puslapį „SH Lab“ –>>
Renginio akimirkos galerijoje –>>